Vuelta España Femenina
2.WWT | 5th stage | Women | D. Vollering Team SD Worx-Protime |
Results | |||
Tour du Bénin
2.2 | 3rd stage | Men | V. Lebon Team Born’heures |
Results | |||
Vuelta Bantrab
2.2 | 2nd stage | Men | J. Caicedo Petrolike |
Results | |||
Ronde de l'Isard (U23)
2.2U | 2nd stage | Men | M. van der Meulen CTF Victorious |
Results | |||
Course de la Paix Juniors
J-2.NC | 1st stage | Men | P. Sumpik Czech Republic |
Results | |||
Coupe President Juniors
J-2.1 | 2nd stage | Men | N. Van Der Merwe Bulgaria |
Results |
Vuelta España Femenina
2.WWT | 6th stage | Women | E. Muzic FDJ-SUEZ |
Results | |||
La Classique Morbihan
1.1 | Women | E. Gasparrini
UAE Team ADQ |
Results | |||
GP Beiras e Serra da Estrela
2.2 | 1st stage | Men | A. Nych Sabgal-Anicolor Cycling Team |
Results | |||
Tour du Bénin
2.2 | 4th stage | Men | Y. Hamza Algeria |
Results | |||
Vuelta Bantrab
2.2 | 3rd stage | Men | R. Contreras Nu Colombia |
Results | |||
Ronde de l'Isard (U23)
2.2U | 3rd stage | Men | S. Maisonobe Vendée U |
Results | |||
Course de la Paix Juniors
J-2.NC | 3rd stage | Men | S. Dunwoody Ireland |
Results | |||
Course de la Paix Juniors
J-2.NC | 2nd stage | Men | A. Withen Philipsen Denmark |
Results | |||
Coupe President Juniors
J-2.1 | 3rd stage | Men | R. Edinger Israel |
Results |
Giro d'Italia
2.UWT | 2nd stage | Men |
CEST: 12:55 - 17:13 |
Startlist | |||
Vuelta España Femenina
2.WWT | Overall | Women |
CEST: 10:50 - 13:30 |
Startlist | |||
Vuelta España Femenina
2.WWT | 8th stage | Women |
CEST: 10:50 - 13:30 |
Startlist | |||
Tro-Bro Leon
1.Pro | Men |
CEST: 11:45 - 16:52 |
Startlist | |||
Elfstedenronde
1.1 | Men |
CEST: 12:45 - 17:20 |
Startlist | |||
Trofee Maarten Wynants
1.1 | Women |
CEST: 10:50 - 14:00 |
||||
Circuito del Porto
1.2 | Men |
CEST: 13:20 - 17:30 |
||||
GP Beiras e Serra da Estrela
2.2 | Overall | Men |
CEST: 11:55 - 15:58 |
Startlist | |||
GP Beiras e Serra da Estrela
2.2 | 3rd stage | Men |
CEST: 11:55 - 15:58 |
Startlist | |||
Ringerike GP
1.2 | Men |
CEST: 12:15 - 16:38 |
Startlist | |||
Vuelta Bantrab
2.2 | Overall | Men |
CEST: 18:00 - 21:36 |
Startlist | |||
Vuelta Bantrab
2.2 | 5th stage | Men |
CEST: 18:00 - 21:36 |
Startlist | |||
Ronde de l'Isard (U23)
2.2U | Overall | Men |
CEST: 12:30 - 16:06 |
Startlist | |||
Ronde de l'Isard (U23)
2.2U | 5th stage | Men |
CEST: 12:30 - 16:06 |
Startlist | |||
Course de la Paix Juniors
J-2.NC | Overall | Men |
CEST: 09:00 - 11:30 |
Startlist | |||
Course de la Paix Juniors
J-2.NC | 5th stage | Men |
CEST: 09:00 - 11:30 |
Startlist | |||
Tour du Gévaudan Occitanie
J-2.NC | Overall | Women |
CEST: 09:30 - 12:02 |
Startlist | |||
Tour du Gévaudan Occitanie
J-2.NC | 2nd stage | Women |
CEST: 09:30 - 12:02 |
Startlist | |||
GP Bob Jungels Juniors
J-1.1 | Men |
CEST: 14:00 - 16:58 |
Startlist |
Giro d'Italia
2.UWT | 3rd stage | Men |
CEST: 13:10 - 17:12 |
Startlist |
Giro d'Italia
2.UWT | 4th stage | Men |
CEST: 12:30 - 17:14 |
Startlist |
Giro d'Italia
2.UWT | 5th stage | Men | Startlist | ||||
Navarra Elite Classics
1.Pro | Women | Startlist | ||||
Tour de Hongrie
2.Pro | 1st stage | Men | Startlist | ||||
Flèche du Sud
2.2 | 1st stage | Men | Startlist |
Giro d'Italia
2.UWT | 6th stage | Men | Startlist | ||||
Tour de Hongrie
2.Pro | 2nd stage | Men | Startlist | ||||
Circuit de Wallonie
1.1 | Men | Startlist | ||||
Flèche du Sud
2.2 | 2nd stage | Men | Startlist |
If you are interested in Winter Sports, you should visit our sister site FirstSkisport.com.
There you can find our results database for Alpine, Biathlon, Cross-Country, Nordic-Combined, Ski Jumping and Speed Skating.
1 |
Pogacar Tadej
UAE Team Emirates |
||
2 |
Vingegaard Jonas
Team Visma | Lease a Bike |
||
3 |
Evenepoel Remco
Soudal Quick-Step |
1 |
Kopecky Lotte
Team SD Worx-Protime |
||
2 |
Vollering Demi
Team SD Worx-Protime |
||
3 |
Wiebes Lorena
Team SD Worx-Protime |
02.06 | Critérium du Dauphiné | |
09.06 | Tour de Suisse | |
29.06 | Tour de France | |
10.08 | San Sebastian Klasikoa | |
12.08 | Tour de Pologne |
10.05 | Itzulia Women | |
16.05 | Vuelta a Burgos Feminas | |
24.05 | RideLondon Classique | |
06.06 | Tour of Britain Women | |
15.06 | Tour de Suisse | |
07.07 | Giro d'Italia Women | |
12.08 | Tour de France Femmes |
04.05 | Giro d'Italia | |
29.06 | Tour de France | |
17.08 | Vuelta a España |
16.03 | Milano-Sanremo | |
31.03 | Ronde van Vlaanderen | |
07.04 | Paris-Roubaix | |
21.04 | Liège-Bastogne-Liège | |
12.10 | Il Lombardia |
Agency |
Birthday |
Transfers |
Trainee |
Transfers |
Barnes Hannah | 31 | |
Paladin Soraya | 31 | |
Martinez Yannick | 36 | |
Guarnier Megan | 39 | |
Kolobnev Alexandr | 43 | |
Gensheimer Evi | 48 | |
Herrera Luis | 63 | |
See complete ... |